Felix I 133,4m2

Jednorodzinny parterowy dom z poddaszem użytkowym

Opis projektu

FELIX I to projekt domu niedużego ale bardzo funkcjonalnego. Projekt ten posiada parter – będący strefą dziennej aktywności i poddasze użytkowe przeznaczone do nocnego odpoczynku. Parter stanowi otwartą przestrzeń z aneksem kuchennym, salonem, gabinetem i pomieszczeniami gospodarczymi. Niewielka przestrzeń domu jest optymalnie i ergonomicznie zaprojektowana, co pozwala na jej maksymalne i zgodne z przeznaczeniem wykorzystanie. Na piętrze – poddaszu mieszczą się 3 sypialnie i łazienka. Sypialnie dzięki zastosowaniu okien dachowych są pełne słońca, a skosy dodają uroku i pozwalają na uzyskanie ciekawej aranżacji wnętrza. W projekcie dom z trzech stron otaczają tarasy pozwalające na rozszerzenie strefy dziennej aktywności o najbliższe otoczenie.


Projektowana Charakterystyka Energetyczna

Obliczenia przyjęte dla V (najmniej korzystnej) strefy klimatycznej (np. Suwałki). Gaz jako główne źródło energii (najmniej korzystne warunki). Wszystkie przegrody pionowe i poziome spełniają parametry domu energooszczędnego.

Projekt w znaczny sposób ogranicza ilość mostków termicznych, lokalizacja otworów okiennych jest odpowiednio dostosowana do stron świata. Przy zastosowaniu innych źródeł energii niż gaz, wskaźnik EP można obniżyć o 70%. Projektowany wskaźnik EP spełnia wymagania WT2014.

Dane techniczne

Powierzchnia użytkowa / netto 133,40 m2
Wysokość 8,40 m
Kąt nachylenia dachu 40°
Powierzchnia dachu 190,00 m2
Minimalne wymiary działki szer. 17,90 m
dł. 18,80 m
Liczba pokoi 5
Cena2 700 zł
Konstrukcja oraz propozycje materiałowe zastosowane w projekcie:

Ściany dwuwarstwowe alternatywnie z pustaków ceramicznych, silikatów lub gazobetonu.

Stropy żelbetowe wylewane.

Więźba dachowa drewniana, kryta dachówką ceramiczną lub cementową.

Rzuty projektu

parter 124,2 m2
1 Hol wejściowy 5,4 m2
2 Komunikacja 6,9 m2
3 Kuchnia 10,3 m2
4 Pokój dzienny + jadalnia 26,3 m2
5 Gabinet 12,1 m2
6 Spiżarnia 1,5 m2
7 WC 1,4 m2
8 Kotłownia + pralnia 6,2 m2
9 Taras 1 17,6 m2
10 Taras 2 8,0 m2
11 Taras 3 28,5 m2
piętro 81,3 m2
1 Komunikacja 5,1 m2
2 Sypialnia 1 17,5 m2
3 Sypialnia 2 28,4 m2
4 Sypialnia 3 18,9 m2
5 Łazienka 11,4 m2

Inne obrazy projektu

Zapytaj

lub zamów telefonicznie
zdjęcie kontaktu Rafał Kozłowski architekt 692 487 573
zdjęcie kontaktu Renata Kozłowska zamówienia 609 029 244

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie

Wypełnij poniższe dane

Wypełnij poniższe dane

Podobna oferta dla ciebie

Znalezione projekty według wybranych kryteriów

Podobne projekty
106—160 m2 dwuspadowy brak garażu parterowy

Odkryj nasze możliwości

O nas samych i nie tylko

Projekty domów parterowych

Marzysz o nowoczesnym domu powiązanym z ogrodem, funkcjonalnym i ekonomicznym? Mamy doskonale rozwiązanie! Przedstawiamy gotowe projekty domów parterowych, wśród których na pewno znajdziesz model wpisujący się w Twoje potrzeby i oczekiwania. Odpowiednio zaprojektowany budynek parterowy to idealna opcja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić czas i pieniądze. Dodatkowym atutem takiej inwestycji jest brak schodów, co daje możliwość bezpiecznego przemieszczania się dzieciom i ludziom starszym. Prezentujemy projekty, dzięki którym marzenia wielu naszych Klientów stały się rzeczywistością, Ty możesz być następny.

Nowoczesne projekty domów

Dom to Twoja życiowa przestrzeń, miejsce, w którym śpisz, bawisz się, relaksujesz, przystań, w której możesz się zaszyć i znaleźć wytchnienie po całym dniu ciężkiej pracy. Z naszą pomocą taki dom stanie się rzeczywistością. Nowoczesne projekty domów dostosowane do indywidualnego stylu życia. Design, mnóstwo naturalnego światła, funkcjonalność i elastyczne wykorzystanie przestrzeni – to i jeszcze więcej możemy zapewnić w naszych projektach. Każdy z naszych Klientów jest dla nas wyjątkowy, tak samo jak wyjątkowe są dla nas domy. Dlatego nie tylko podzielimy się z Tobą wiedzą i doświadczeniem, ale również wsłuchamy w Twoje potrzeby i pragnienia.

Profesjonaliści

Myślisz o budowie nowoczesnego domu? Projekt stanowi podstawę do podjęcia jakichkolwiek działań. Jesteśmy po to, by pomóc Ci postawić pierwszy krok na drodze do realizacji marzeń o własnym domu jednorodzinnym. Zobacz nasz nowoczesny design. 

Potrzebujesz pomocy?

Chcesz wybudować dom ale nie wiesz jaki projekt wybrać? Zastanawiasz się, jaki projekt będzie odpowiedni na twoją działkę lub który spełni wymagania warunków zabudowy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci wybrać projekt odpowiedni właśnie dla Ciebie!

do góry