Przed zakupem projektu

Trzy słowa o projektach typowych

Zanim kupimy projekt typowy, warto dowiedzieć się czym jest tak naprawdę taki projekt. Wiele osób zastanawia się czy jest on kompletny i pełnowartościowy. Odpowiedź jak najbardziej jest twierdząca. Projekt typowy najprościej jest porównać do garnituru. Garnitur można kupić jako gotowy wyrób, który wymagać będzie jedynie drobnych poprawek krawieckich umożliwiających dostosowanie go to naszej figury. Podobnie jest z projektem typowym. Wybierając projekt z katalogu mamy ogromny wybór tysięcy wzorów i układów budynków. Jeżeli jeden z nich przypasuje nam i nie mamy potrzeby wprowadzać znaczących zmian, możemy mieć wymarzony projekt w bardzo atrakcyjnej cenie. Jednakże trzeba pamiętać, że w przypadku gdy wybrany układ odpowiada nam tylko w pewnym zakresie i konieczne będzie wprowadzenie licznych zmian (szczególnie zmian konstrukcyjnych, takich jak np. przestawienie ścian nośnych lub ich całkowite usunięcie), musimy się później liczyć z większymi kosztami związanymi z adaptacją. W takich przypadkach najlepiej poszukać innego projektu lub w przypadku gdy nie jesteśmy znaleźć nic co nam odpowiada, zamówić projekt indywidualny. Taki projekt jest „szyty na miarę” i nie będzie wymagać już później żadnych dodatkowych kosztów związanych z adaptacją.

 

Sprawdź zanim kupisz projekt

Warto pamiętać, że przed zakupem projektu należy przygotować niektóre dokumenty, które nie tylko będą potrzebne do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę ale również decydują o tym, czy dany projekt będzie mógł być zrealizowany na posiadanej działce.

 

Najważniejszym dokumentem dla przyszłych Inwestorów jest Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) lub w przypadku jego braku - Decyzja o Warunkach Zabudowy (WZ). Przed zakupem projektu należy zapoznać się z dokumentem, który będzie obowiązywać na danej działce. Szczególną uwagę należy zwrócić na dopuszczalny kąt oraz kształt dachu, wysokość i dopuszczalną szerokość elewacji. Wskazane parametry należy porównać z danymi z wybranego projektu typowego. Jeżeli mieszczą się one w przedziałach podanych w MPZP lub WZ to znaczy, że wybrany projekt można będzie zrealizować na działce bez dodatkowych zmian. W przypadku, gdy jeden z wymienionych parametrów jest inny, należy skonsultować się z architektem lub naszym działem pomocy, który powie jakie są możliwości zmian i czy będziemy mogli dostosować wybrany projekt do warunków lokalnych.

Kolekcje projektów

Znajdź projekt, jakiego potrzebujesz

Odkryj nasze możliwości

O nas samych i nie tylko

Projekty domów parterowych

Marzysz o nowoczesnym domu powiązanym z ogrodem, funkcjonalnym i ekonomicznym? Mamy doskonale rozwiązanie! Przedstawiamy gotowe projekty domów parterowych, wśród których na pewno znajdziesz model wpisujący się w Twoje potrzeby i oczekiwania. Odpowiednio zaprojektowany budynek parterowy to idealna opcja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić czas i pieniądze. Dodatkowym atutem takiej inwestycji jest brak schodów, co daje możliwość bezpiecznego przemieszczania się dzieciom i ludziom starszym. Prezentujemy projekty, dzięki którym marzenia wielu naszych Klientów stały się rzeczywistością, Ty możesz być następny.

Nowoczesne projekty domów

Dom to Twoja życiowa przestrzeń, miejsce, w którym śpisz, bawisz się, relaksujesz, przystań, w której możesz się zaszyć i znaleźć wytchnienie po całym dniu ciężkiej pracy. Z naszą pomocą taki dom stanie się rzeczywistością. Nowoczesne projekty domów dostosowane do indywidualnego stylu życia. Design, mnóstwo naturalnego światła, funkcjonalność i elastyczne wykorzystanie przestrzeni – to i jeszcze więcej możemy zapewnić w naszych projektach. Każdy z naszych Klientów jest dla nas wyjątkowy, tak samo jak wyjątkowe są dla nas domy. Dlatego nie tylko podzielimy się z Tobą wiedzą i doświadczeniem, ale również wsłuchamy w Twoje potrzeby i pragnienia.

Profesjonaliści

Myślisz o budowie nowoczesnego domu? Projekt stanowi podstawę do podjęcia jakichkolwiek działań. Jesteśmy po to, by pomóc Ci postawić pierwszy krok na drodze do realizacji marzeń o własnym domu jednorodzinnym. Zobacz nasz nowoczesny design. 

Potrzebujesz pomocy?

Chcesz wybudować dom ale nie wiesz jaki projekt wybrać? Zastanawiasz się, jaki projekt będzie odpowiedni na twoją działkę lub który spełni wymagania warunków zabudowy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci wybrać projekt odpowiedni właśnie dla Ciebie!

Dom+ logo
A.G.Siedleckiego 8/16
85-868 Bydgoszcz

Telefon:
+48 609 029 244
E-mail:
biuro@dom-plus.com.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce cookies.

do góry