Przygotowanie dokumentów

Co Inwestor powinien przygotować do wykonania adaptacji projektu?

Aby wykonać adaptację projektu gotowego Inwestor musi zaopatrzyć się w kilka niezbędnych dokumentów:

  1. wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (lub warunki zabudowy jeśli brak MPZP)
  2. mapę geodezyjną do celów projektowych
  3. warunki techniczne przyłączenia do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej
  4. warunki techniczne przyłączenia do sieci energetycznej
  5. warunki techniczne przyłączenia do sieci gazowej (jeśli wymaga tego projekt)
  6. akt notarialny własności działki budowlanej

 

Warto o te dokumenty zadbać wcześniej, nawet przed wyborem projektu domu. W niektórych urzędach czas oczekiwania jest długi i nie potrzebnie wstrzymuje możliwość złożenia projektu z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Warunki techniczne są np. ważne 2 lata, więc można spokojnie wystąpić o nie nawet rok przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie projektu i budowie domu.

 

Wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego:

Jeżeli gmina, na terenie której położona jest nasza działka objęta jest MPZP niezbędne będzie złożenie wniosku o wypis z tego planu. Dokument ten uzyskamy w Wydziale Architektury i Urbanistyki Urzędu Gminy pod który podlega nasza działka. Ważne jest, aby wypis był aktualny. Zawiera on informacje na temat budynku, który można wznieść na naszej działce np. ilość pięter, kolorystyka, możliwy metraż oraz typ i kąt nachylenia dachu.

 

Warunki zabudowy:

Jeśli gmina, na terenie której znajduje się nasza działka nie posiada MPZP, konieczne będzie złożenie wniosku o wydanie warunków zabudowy dla tej działki. Wniosek można złożyć w Wydziale Architektury i Urbanistyki Urzędu Gminy. Do wniosku należy dołączyć mapę geodezyjną z dokładną lokalizacją naszej działki.

 

Mapa geodezyjna:

Mapę taką nalezy uzyskać w skali 1:500. Należy zgłosić się po nią do Starostwa Powiatowego - Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami lub do Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Do celów projektowych mapa ta musi być jednak zaktualizowana przez geodetę.

 

Warunki techniczne przyłączenia do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i energetycznej:

Warunki przyłączenia do tych sieci są obowiązkowe do załączenia do projektu budowlanego. Uzyskamy je u dostawców usług obsługujących rejon na którym znajduje się nasza działka. Czasami dostawcy pobierają opłaty od uzyskania takich warunków. W różnych zakładach wymagany może być inny zestaw załączników które należy dołączyć do wniosku – zawsze konieczny będzie dokument potwierdzający tytuł prawny do nieruchomości, np. akt własności działki lub wypis z księgi wieczystej oraz mapa sytuacyjna wskazująca położenie naszej działki.

Wniosek o wydanie warunków przyłączenia do sieci energetycznej może dotyczyć przyłącza tymczasowego na czas budowy lub docelowego.

W przypadku braku możliwości podłączenia do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej istnieje możliwość wykonania indywidualnego ujęcia wody oraz odprowadzania ścieków do wybudowanego zbiornika bezodpływowego (szamba) lub ekonomiczniejszej przydomowej oczyszczalni ścieków.

 

Warunki techniczne przyłączenia do sieci gazowej:

Warunki te wymagane są tylko w przypadku kiedy Inwestor chce wykorzystywać w budynku urządzenia na gaz i chce przyłączyć się do sieci gazowej. Najczęściej jednak Inwestorzy decydują się na zewnętrzny zbiornik gazu.

 

Kolekcje projektów

Znajdź projekt, jakiego potrzebujesz

Odkryj nasze możliwości

O nas samych i nie tylko

Projekty domów parterowych

Marzysz o nowoczesnym domu powiązanym z ogrodem, funkcjonalnym i ekonomicznym? Mamy doskonale rozwiązanie! Przedstawiamy gotowe projekty domów parterowych, wśród których na pewno znajdziesz model wpisujący się w Twoje potrzeby i oczekiwania. Odpowiednio zaprojektowany budynek parterowy to idealna opcja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić czas i pieniądze. Dodatkowym atutem takiej inwestycji jest brak schodów, co daje możliwość bezpiecznego przemieszczania się dzieciom i ludziom starszym. Prezentujemy projekty, dzięki którym marzenia wielu naszych Klientów stały się rzeczywistością, Ty możesz być następny.

Nowoczesne projekty domów

Dom to Twoja życiowa przestrzeń, miejsce, w którym śpisz, bawisz się, relaksujesz, przystań, w której możesz się zaszyć i znaleźć wytchnienie po całym dniu ciężkiej pracy. Z naszą pomocą taki dom stanie się rzeczywistością. Nowoczesne projekty domów dostosowane do indywidualnego stylu życia. Design, mnóstwo naturalnego światła, funkcjonalność i elastyczne wykorzystanie przestrzeni – to i jeszcze więcej możemy zapewnić w naszych projektach. Każdy z naszych Klientów jest dla nas wyjątkowy, tak samo jak wyjątkowe są dla nas domy. Dlatego nie tylko podzielimy się z Tobą wiedzą i doświadczeniem, ale również wsłuchamy w Twoje potrzeby i pragnienia.

Profesjonaliści

Myślisz o budowie nowoczesnego domu? Projekt stanowi podstawę do podjęcia jakichkolwiek działań. Jesteśmy po to, by pomóc Ci postawić pierwszy krok na drodze do realizacji marzeń o własnym domu jednorodzinnym. Zobacz nasz nowoczesny design. 

Potrzebujesz pomocy?

Chcesz wybudować dom ale nie wiesz jaki projekt wybrać? Zastanawiasz się, jaki projekt będzie odpowiedni na twoją działkę lub który spełni wymagania warunków zabudowy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci wybrać projekt odpowiedni właśnie dla Ciebie!

Dom+ logo
A.G.Siedleckiego 8/16
85-868 Bydgoszcz

Telefon:
+48 609 029 244
E-mail:
biuro@dom-plus.com.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce cookies.

do góry