Zakończenie budowy i odbiory

Zakończenie budowy. I co dalej?

Po pracach budowlano-montażowych wykonanych przez zatrudnioną przez nas firmę przychodzi czas na dokonanie ostatecznych formalności aby móc cieszyć się własnym domem.

 1. dokumentacja powykonawcza
 2. odbiory instalacji energetycznej, wodociągowej i kanalizacyjnej, gazowej i przewodów kominowych
 3. inwentaryzacja powykonawcza
 4. zgłoszenie o zakończeniu robót budowlanych

Dokumentacja powykonawcza:

Jeśli w trakcie budowy nastąpiły zmiany w stosunku do projektu budowlanego, Kierowni Budowy nanosi te zmiany na egzemplarz projektu i ostęplowuje go jako dokumentację powykonawczą.

Odbiory instalacji:

Odbiory wykonywane są przez przedstawiciel odpowiednich zakładów z którymi podpisujemy umowę o dostawę usług. W przypadku instalacji wentylacyjno-kominowej osobą uprawnioną do odbioru jest kominiarz. Protokoły odbiorów potrzebne są do załączenia do zawiadomienia o zakończeniu budowy.

Inwentaryzacja powykonawcza:

Jest to dokumentacja geodezyjno-kartograficzna wykonywana przez geodetę, posiadającego uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii. Powinna zawierać dane umożliwiające wniesienie zmian na mapę zasadniczą, do ewidencji gruntów i budynków oraz do ewidencji sieci uzbrojenia terenu. Niezbędna jest do zawiadomienia o zakończeniu budowy.

Wprowadzamy się!

Przed wprowadzeniem się do nowo zbudowanego domu, należy zawiadomić Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego o zakończeniu prac i gotowości do odbioru budynku. Jednakże zanim to zrobimy musimy przygotować odpowiednie wnioski i zaświadczenia. Do zawiadomienia o zakończeniu prac budowlanych należy dołączyć:

 1. Oryginał dziennika budowy;
 2. Oświadczenie kierownika budowy;
 3. Protokoły odbiorów przyłączy dokonanych przez stosowne instytucje oraz protokoły sprawdzeń wewnętrznych instalacji dokonanych przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia;
 4. Protokół kontroli przewodów kominowych;
 5. Geodezyjną inwentaryzację powykonawczą;
 6. Kopię świadectwa charakterystyki energetycznej budynku;
 7. Kopię prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę;
 8. Pozostałe dokumenty, wynikające z warunków decyzji o pozwoleniu na budowę;
 9. Kopię rysunków wchodzących w skład zatwierdzonego projektu budowlanego, z naniesionymi zmianami, a w razie potrzeby także uzupełniający opis (w przypadku dokonania podczas wykonywania robót zmian nieodstępujących w sposób istotny od zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę)

Wróć

Kolekcje projektów

Znajdź projekt, jakiego potrzebujesz

Odkryj nasze możliwości

O nas samych i nie tylko

Projekty domów parterowych

Marzysz o nowoczesnym domu powiązanym z ogrodem, funkcjonalnym i ekonomicznym? Mamy doskonale rozwiązanie! Przedstawiamy gotowe projekty domów parterowych, wśród których na pewno znajdziesz model wpisujący się w Twoje potrzeby i oczekiwania. Odpowiednio zaprojektowany budynek parterowy to idealna opcja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić czas i pieniądze. Dodatkowym atutem takiej inwestycji jest brak schodów, co daje możliwość bezpiecznego przemieszczania się dzieciom i ludziom starszym. Prezentujemy projekty, dzięki którym marzenia wielu naszych Klientów stały się rzeczywistością, Ty możesz być następny.

Nowoczesne projekty domów

Dom to Twoja życiowa przestrzeń, miejsce, w którym śpisz, bawisz się, relaksujesz, przystań, w której możesz się zaszyć i znaleźć wytchnienie po całym dniu ciężkiej pracy. Z naszą pomocą taki dom stanie się rzeczywistością. Nowoczesne projekty domów dostosowane do indywidualnego stylu życia. Design, mnóstwo naturalnego światła, funkcjonalność i elastyczne wykorzystanie przestrzeni – to i jeszcze więcej możemy zapewnić w naszych projektach. Każdy z naszych Klientów jest dla nas wyjątkowy, tak samo jak wyjątkowe są dla nas domy. Dlatego nie tylko podzielimy się z Tobą wiedzą i doświadczeniem, ale również wsłuchamy w Twoje potrzeby i pragnienia.

Profesjonaliści

Myślisz o budowie nowoczesnego domu? Projekt stanowi podstawę do podjęcia jakichkolwiek działań. Jesteśmy po to, by pomóc Ci postawić pierwszy krok na drodze do realizacji marzeń o własnym domu jednorodzinnym. Zobacz nasz nowoczesny design. 

Potrzebujesz pomocy?

Chcesz wybudować dom ale nie wiesz jaki projekt wybrać? Zastanawiasz się, jaki projekt będzie odpowiedni na twoją działkę lub który spełni wymagania warunków zabudowy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci wybrać projekt odpowiedni właśnie dla Ciebie!

Dom+ logo
A.G.Siedleckiego 8/16
85-868 Bydgoszcz

Telefon:
+48 609 029 244
E-mail:
biuro@dom-plus.com.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce cookies.

do góry