Zmiany i adaptacja

Co warto wiedzieć o adaptacji?

Kupując projekt gotowy, przed złożeniem go do urzędu należy zlecić wykonanie jego adaptacji. Czynność taką zlecić należy architektowi, który uzupełni brakujące dokumenty. Wybór architekta należy oczywiście do Inwestora. Najczęściej Inwestorzy kierują się przede wszystkim ceną usługi, jednakże jeżeli jest to jedyne kryterium to może się okazać, że zlecone prace zostaną wykonane niechlujnie lub opieszale. Dobrze jest przed zleceniem adaptacji zapoznać się z doświadczeniem architekta, któremu chcemy powierzyć nasz projekt. Warto również pamiętać, iż architekt przygotowujący adaptację projektu musi posiadać odpowiednie uprawnienia projektowe oraz aktualne zaświadczenie o przynależności do Izby Architektów.  Jest to bardzo istotne ponieważ  architekt podpisując się pod adaptowanym projektem ponosi pełną odpowiedzialność za projekt.

 

Na czym polega adaptacja?

Głównym zadaniem architekta adaptującego projekt jest dostosowanie projektu do przepisów wynikających z Decyzji o Warunkach Zabudowy lub Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Ponadto architekt musi dostosować projekt do warunków klimatycznych i gruntowych. Architekt we współpracy z projektantami branżowymi, tj. projektantem instalacji elektrycznych oraz instalacji sanitarnych, przygotuje również odpowiednie modyfikacje w projekcie dotyczące instalacji na podstawie technicznych warunków przyłączeniowych otrzymanych od odpowiednich gestorów sieci. Niezbędnym elementem kompletnej dokumentacji jest również przygotowanie przez architekta projektu zagospodarowania terenu na przeznaczonej do tego mapie do celów projektowych.

Niejednokrotnie architekci pomagają Inwestorowi w uzyskaniu wyżej wymienionych dokumentów formalno-prawnych oraz załatwieniu formalności urzędowych związanych z samą procedurą uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę.

 

Kolekcje projektów

Znajdź projekt, jakiego potrzebujesz

Odkryj nasze możliwości

O nas samych i nie tylko

Projekty domów parterowych

Marzysz o nowoczesnym domu powiązanym z ogrodem, funkcjonalnym i ekonomicznym? Mamy doskonale rozwiązanie! Przedstawiamy gotowe projekty domów parterowych, wśród których na pewno znajdziesz model wpisujący się w Twoje potrzeby i oczekiwania. Odpowiednio zaprojektowany budynek parterowy to idealna opcja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić czas i pieniądze. Dodatkowym atutem takiej inwestycji jest brak schodów, co daje możliwość bezpiecznego przemieszczania się dzieciom i ludziom starszym. Prezentujemy projekty, dzięki którym marzenia wielu naszych Klientów stały się rzeczywistością, Ty możesz być następny.

Nowoczesne projekty domów

Dom to Twoja życiowa przestrzeń, miejsce, w którym śpisz, bawisz się, relaksujesz, przystań, w której możesz się zaszyć i znaleźć wytchnienie po całym dniu ciężkiej pracy. Z naszą pomocą taki dom stanie się rzeczywistością. Nowoczesne projekty domów dostosowane do indywidualnego stylu życia. Design, mnóstwo naturalnego światła, funkcjonalność i elastyczne wykorzystanie przestrzeni – to i jeszcze więcej możemy zapewnić w naszych projektach. Każdy z naszych Klientów jest dla nas wyjątkowy, tak samo jak wyjątkowe są dla nas domy. Dlatego nie tylko podzielimy się z Tobą wiedzą i doświadczeniem, ale również wsłuchamy w Twoje potrzeby i pragnienia.

Profesjonaliści

Myślisz o budowie nowoczesnego domu? Projekt stanowi podstawę do podjęcia jakichkolwiek działań. Jesteśmy po to, by pomóc Ci postawić pierwszy krok na drodze do realizacji marzeń o własnym domu jednorodzinnym. Zobacz nasz nowoczesny design. 

Potrzebujesz pomocy?

Chcesz wybudować dom ale nie wiesz jaki projekt wybrać? Zastanawiasz się, jaki projekt będzie odpowiedni na twoją działkę lub który spełni wymagania warunków zabudowy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci wybrać projekt odpowiedni właśnie dla Ciebie!

Dom+ logo
A.G.Siedleckiego 8/16
85-868 Bydgoszcz

Telefon:
+48 609 029 244
E-mail:
biuro@dom-plus.com.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce cookies.

do góry